Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Jaka to zasuwa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Zamik ,zatrzaski, prace kombinowane , teleskopy etc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
poski

PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 3:11 pm    Temat postu: Jaka to zasuwa Odpowiedz z cytatem

Zwracam się z zapytaniem i prośbą o pomoc.
Parę lat temu (10l) zakupiłem komplet zasuw. Zamontowałem je w paru pracach. Wszystkie udane. Matryce były wymienne, z tym ze z założenia bardziej długoczasowe niż wkładki typu Bredent, ponieważ posiadały w jednej ze ścianek śrubkę aktywacyjną. Jedną po czasie wymieniłem. Nie było z tym problemu, dopóki działała firma je sprowadzająca.
Obecnie zjawił się pacjent z kompletnie wyjechanymi matrycami. Praca jest dość złożona, na wielu wkladach itp. No i mamy z lekarzem problem, ponieważ nagle okazuje sie, że nie ma osoby je sprowadzającej, a ja dobrze nie pamiętam nazwy systemu. Nie potafię zlokalizować tych zamków, a trochę szukałem.
Moje zapytanie. Może ktoś z was na nich pracował i pamieta wiecej szczegółów.

Partyca z tworzywa do odlewu z zaokragloną krawedzią, którą zwykle koryguje sie w zwarciu
Matryca z mlecznobiałego, lekko transparentnego tworzywa. Cechą charakterystyczną była stalowa, aktywujaca srubka, wtopiona w tylna sciankę matrycy. Do tego w komplecie srubokrecik to tejże śrubki i uchwyt do przyklejania patrycy. Byłem przekonany, że to ZL, ale nie.

Komplety sprzedawał przedsiebiorca ze śląska, nazywał sie bodajże Kowalczyk. Miał w swojej ofercie bardzo dobre silikony, które potem pojawiły się w ofercie Siladentu. Przedstawiał swoje przemyślenia na odlewy metalowe bez belek i odlewanie pracy na teleskopach w jednym kawałku z płytą, z którymi do końca sie nie zgadzałem.

Może pracowaliscie na czyms podobnym i moglibyście pomóc w zlokalizowaniu systemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adler

PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj poski Confused
Może chodzi o tzw SD-Geschiebe albo SD-Geschiebe LV.
Servo-Dental popatrz na ich strone www,servo-dental.de
pozdrawiam.
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
poski

PostWysłany: Sob Mar 12, 2011 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki.
Wspaniały asortyment.
Nie ma tam jednak mojej zasuwy. 10lat temu w Polsce nie sprzedawały sie tak zaawansowane i drogie elementy retencyjne jak SD-Geschiebe.

"Moja pechowa geschiba" miała:
-Patryca była w przekroju poprzecznym płaska, nie okragła.
-Matryca miała wspomnianą śrubkę w masie scianki, dokładnie o jej grubości, z jednym zwojem gwintu. Jej aktywacja dawała taki delikatny efekt, jak np.lekko nieprecyzyjny odlew w szkielecie komory na matrycę. Po wcisnięciu matrycy, jest ona lekko napręzona i cały szkielet trzyma za mocno z tej strony.

Szukam dalej Sad
Powrót do góry
stanislaw

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Ciźby to chodziło o Henryka Kowalczyka ?
Taki niekoniecznie wysoki i w okularach ?
Miłego Poranka Staszek.
poski

PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak dokładnie o niego.
Był czas, że przestał odbierać telefony, a potem zniknął z horyzontu.
Może ktoś ma jakiś namiar do tego sprzedawcy, lub info gdzie teraz pracuje.
Powrót do góry
stanislaw

PostWysłany: Pon Mar 14, 2011 4:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Se ono odbierz prv,cóś "na mieście gadali".Należałoby to tyż obadać.
Miłego Poranka Staszek.
techdent

PostWysłany: Wto Mar 15, 2011 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To włosi, "Mickrotechnor" lub coś w tym rodzaju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stanislaw

PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 2:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Se zobacz i poszukaj czy to cóś tutaj jest
http://www.microtecnor.com/
Faktycznie Heniek jako pierwsi w Polsze sprowadzał Microtecnor,a w ogóle zasuwy .
Obecnie Microtecnor ma np.Leszek wew stolycy Legedent i Mikran.
Miłego Poranka Staszek.
poski

PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj niedobrze. Na stronie Mickrotechnor nie ma takiej zasuwy, lub nawet czegoś o podobnej koncepcji, co wskazywało by na zmianę modelu.
Muszę szukać dalej.
Czekam na kontakt z p.Henrykiem, może będzie coś pamiętał.

ASC52 zamontowałem swego czasu bardzo dużo. Fajnie się z nimi pracowało. Jako jedne z nielicznych pozwalały z przeciętnym gabinetem zrobić szkielet wsteczny.

Zaliczyłem jednak z nimi wpadkę logistyczną. Miałem zawsze zapas matryc, które aplikowałem do mostów. Nastepnie przymiarka, porcelana i wycisk pod szkielet. Z racji bliskiego sąsiedztwa Mikranu, z reguły dopiero wtedy kupowałem metalowe matryce.
No i tak raz zostałem z trzema dużymi kombi z napaloną porcelaną.
ASC52 na parę miesięcy zniknęły z rynku, bo nie było na nie certyfikatu.

Obecnie w tej kategorii cenowej wolę ZL, Bredent.
Powrót do góry
mateusz

PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego dobrze jest aplikowac Ceka, bego lub ewentualnie bredent - jest dostepne i wszechobecne
Piotr77

PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również pracuje na servo i zaopatruje się w INLAY z Rudy Śląskiej.
http://www.inlay.pl/zasuwy_i_zatrzaski_servo.html
Jak narazie jeszcze nie zawiedli - polecam.
scout

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2012 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poski, ja chyba wiem o czym mówisz. Przepraszam, że tak późno ale z racji wieku słabo jestem obyty z komputerami. A jak już mam czas to dzieci siedzą. Ale do rzeczy jak mówiłem w innym temacie byłem niedawno na kursie w modusdencie u Szymka Marciniaka i on podczas tych kilku dni jakie z nami spędził wyciągnął internet i mi kazał notować nazwy firm produkujących zasuwy zatrzaski rygle i mówił o cechach wspólnych i jak sobie radzić gdy się ma taką sytuację jak Ty i mi się wydaje, po tym co opisujesz, że chodzi o to:
http://www.microtec-shop.com/epages/63284819.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/63284819/Categories/Shop/Geschiebetechnik/MicroG_Geschiebe
Powrót do góry
totalnakorozja

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2012 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skout czemu raz w swoich postach piszesz jako kobieta a raz jako facet?
Może się określ kim jesteś albo umieszczaj wątki autoreklamy w innym dziale.
Powrót do góry
scout

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 5:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam cię totalnakorozjo ale czy to jest twoja odpowiedz na postawione w temacie pytanie bo nie rozumiem? Za moich komunistycznych czasów jak się mówiło o czymś to o kulturze tego co mówił świadczyło to czy podał źródło skąd to wie. I ja jestem tak wychowany i nic nie poradzę, że ty reprezentując młodsze pokolenie reagujesz taką agresją na podstawowe zasady kultury. Teraz jestem pewien, że nie ma sensu komukolwiek pomagać na tym forum i dzielić się wiedzą bo kończy się to w ten sposób.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Zamik ,zatrzaski, prace kombinowane , teleskopy etc Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: