Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Jak się robi ankylosa?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Implatoprotetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasia

PostWysłany: Sro Wrz 22, 2010 9:44 pm    Temat postu: Jak się robi ankylosa? Odpowiedz z cytatem

Nie wiem a chcę się dowiedzieć. Pokierujcie głodną wiedzy....koleżanki i koledzy Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olek

PostWysłany: Czw Wrz 23, 2010 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co byś chciała wiedzieć?
Powrót do góry
Kasia

PostWysłany: Czw Wrz 23, 2010 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłałam wiadomość na priva.
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niema w Ankylosie wielkiej tajemnicy ani filozofii, jeśli chodzi o wykonastwo laboratoryjne;cechą charakterystyczną systemu jest zintegrowanie śruby z Abutmentem (łącznik) np Banlance - Anterior,Posterior ,SynCone oraz tzw base Abutments do techniki klejenia poza jamą ustną. Najważniejsze jest to by tak dobrac ąbutment np Cerkon Balance Anterior small/3.0/15 BY NIE INGEROWAĆ poprzez doszlifowanie,obniżanie dlatego że abutmenty mają bardzo dobrze dopracowany profil stopnia ,w zakresie głebokości i szerokości,co ma znaczący wpływ na kształtowanie prawidłowej brodawki miedzyzębowej,tkanki okołowszczepowej, co zapobiega deformacji dząsła.
Pytanie dlaczego Ankylos a nie Xive lub Fralit ? to jest spraw kliniczna np progresywny gwint w odniesieniu do Osteointegracji.
Pozdrawiam Embarassed
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..

Ostatnio zmieniony przez Adler dnia Pon Mar 28, 2011 11:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyny problem to to że niezależnie od średnicy implantu (jeżeli zachowujemy platform switching) średnica wyjścia łącznika jest taka sama. Przy szerokich zębach wygląda to jak balon na cienkiej tyczce. Razz No i klucze...
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie,ale tak wygląda Ankylos na zdjeciu RTG , a czy to jest problem? Rolling Eyes kiedy pierwszy raz zobaczyłem na modelu Ankylosa, byłem zaskoczony kiedy ściągnąłem maske dziąsła,i zobaczyłem profil łacznika do platformy. Embarassed
Po czasie wiedziałem że jest w tym pewien cel; Platform Switching-czyli przedłużenie a do tego kształt kielicha,i wąski konus (stożek) maja ścisłe powiązanie; dzięki stozkowi uzyskuje się perfekcyjne (wklinowanie)pasowanie ,stabilizacje łącznik-wszczep,bez mikroruchów. kształt łącznika i odległość od platformy tworzy biologiczna strefe ,która ma wpływ na stabilizację tkanki wokół implantu,a co za tym idzie więcej miejsca dla tkanki okołowszczepowej.dodatkowo można sterować łącznikiem tymczasowym szerokość ,pod prace ostateczną.
w przypadku Balance C\X mozna indiwidualnie dopasować łącznik do warunków istniejących,np głębokość do implantu.co daje możliwość określenia głębokości cementowania, nadmiar cementu trudno jest
usunąć.do tego diagnoza anatomiczno-chirurgiczna przed implantacją Embarassed
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adler napisał:
dodatkowo można sterować łącznikiem tymczasowym szerokość ,pod prace ostateczną.

Można w obie strony ale i tak łączniki są tej samej szerokości różnią się tylko kątem i odległością platforma implantu/odbudowa(różne szerokości mają tylko łączniki do przodu Balance Anterior). Jak chcemy zrobić coś węższego nie ma problemu ale jak chcemy coś szerszego to trzeba to nadgonić pracą/koroną i tu pojawiają się problemy z cementowaniem. Stąd moje pytanie o cementowanie zewnątrzustne które rozwiązuje wszystkie problemy tu . Dodać trzeba że nie zawsze implant jest tam gdzie powinien wychodzić ząb więc do nadgonienia jest więcej na łączniku.
Adler napisał:

w przypadku Balance C\X mozna indiwidualnie dopasować łącznik do warunków istniejących,np głębokość do implantu.co daje możliwość określenia głębokości cementowania, nadmiar cementu trudno jest
usunąć.do tego diagnoza anatomiczno-chirurgiczna przed implantacją Embarassed

Wydaje mi się że C\X od zwykłych implantów/łączników ankylos różni się tylko wewnętrznym indeksem więc różnice dotyczą wkręcania i braku konieczności kluczy do łączników?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Implatoprotetyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: