Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
podrobki pilnie potrzebne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Implatoprotetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mateusz

PostWysłany: Wto Mar 01, 2011 10:10 am    Temat postu: podrobki pilnie potrzebne Odpowiedz z cytatem

a teraz moze jasniej Smile
chodzi jak zwykle o obnizenie kosztow zeby szanownym wielmozom nabic kabze jeszcze mocniej
jak wiemy komponenty do prac przykrecanych do najtanszych nie naleza
sam mam jedna ulubiona srubeczke ktora kosztuje jedynie cos ponad 1000pln.
tak tak moi drodzy - dostawcy lubia zarabiac a bardziej niedowierzajacych zapraszam do katalogu nobla z systemem nobelguide gdzie poszczegolne ekomponenty osiagaja takie ceny ze ciezko w nie uwierzyc. mozna ustalic konkurs na najdrozszy komponent a ta wyzej wymieniona srubeczka to moj faworyt.
kazdy wie ze jak jest oryginal to zaraz znajdzie sie podrobka
niejednokrotnie pojawiaja sie w naszych pracowniach niestrudzeni przedstawiciele handlowi i z usmiechem nr.123 lub 124 ( zalezy od pogody i dnia tygodnia) na twarzy wciskajac nam taki czy inny towar.
mozna by stworzyc cos na zasadzie bazy danych aby takowy towat przede wszystkim ocenic pod wzgledem uzytecznosci. nie wszystkie podrobki sa lepsze od oryginalow. a czasem sa nawet drozsze.(!)
oczywiscie nie wszystkie wielomoze chce i lubia takie rozwiazania ale spora czasc je uwielbia. wiadomo - dycha do dychy i brzecza kielichy...
mateusz

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic?
kompletnie nic?
nikt nie robi nic na zamiennikach?
nie wierze...
closer

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy nie spotkałem się z zamiennikami
czy podróbka to zamiennik?

przyznanie się do używania podróbek to strzał w stopę
w sieci nikt nie jest anonimowy i wątpię czy ktoś się do takich praktyk przyzna
rozumiem,że chodzi o komponenty których używasz tylko w pracowni
bo jeśli coś takiego idzie do ust pacjenta to ja nie chciałbym być na jego miejscu w momencie złamania śruby np

chociaż i oryginały pękają....zdolne ręce wiele potrafią
Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mateusz

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w nosi mam - dentysta zamawia to ma
coraz czeciej dryni wielmoza i sie w swej lasskawaosci pyta czy mozna to zrobic na stali bo zloto coraz drozsze - mowie ze orginalu nie ma. a on na to zebym nie byl taki formalista...
potem okazuje sie ze pracownia za rogiem robi takie wynalazki i dentysta juz nie przysyla prac bo:
- po pierwsze jestem, za drogi
- po drugie jestem niedoimformowany - czytaj zacofany - czyli nie ma co mnie brac na serio - inni potrafia a ja jestem frajer
- a po trzecie wrpowadzilem najjasniejszego w blad - a on nieszczesnik zblaznil sie przed kumplami - wszystkiego jestem ja winien oczywiscie
ale wracajac na ziemie...
pod warunkiem ze zamiennik ma znaczek CE to mam w pompie czy to jest orginal czy zamiennik
wiem ze walcza z podrubkami wszytskie duze koncerny ale wafla im moga zrobic - z reszta to nie moja sprawa: jasniepan zamowil - jasniepan dostal

jest duzo firm ktore mozna w tym watku wymienic
w europie do najwiekszych bezsprzecznie naleza biomain, ostech i medentika. jeden dunski i dwa szwedzkie. nie pamietam nazwy jednego szwedzkiego i dwoch hamerykanskich. (bardzo szeroki wybor - praktycznie jada wszytko co sie da). synowie izraela tez wymyslili cos fajnego co widzialem na jednych targach ale nie pamietam nazwy - a szkoda - byla by teraz jak znalazl

moze jak ktos bedzie na tegorocznych targach to sie zainetresuje?
closer

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja niestety używam oryginałów , mam tą swobodę, że zamawiam z katalogów przedstawicieli firm a faktura idzie na nazwisko lekarza i on to wpisuje w koszty implantów dla pacjenta
rozumiem Twoje dylematy(ciężko walczyc o jakoś gdy ceny komponentów oryg. podwyższają koszta o 40 %)
ale tak jak już pisałem wątpię czy ktoś coś "sprzeda" ze swojej wiedzy na ten temat chyba ,że na priva
Powrót do góry
frost.dso

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Jizrejelu produkują takie cuś co się Adin nazywa i podobno wychodzi zdecydowanie korzystnie cenowo. Poszukaj w necie.
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą co takiego magicznego jest w implantach?
Wkręt (najczęściej) z gwintem wewnątrz (najczęściej) z jakimś kształtem anty-rotacyjnym (najczęściej).

Czy naprawdę tak trudno jest wyprodukować coś co by pasowało do tego?
Powrót do góry
mateusz

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frost.dso
Adin to po prostu jedna z izraelskich firm produkujaca swoj system - nie zauwazylem zeby kopiowali kogos - oczywiscie czesc rozwiazan jest podobna do innych np. nobla (multiunit itp) ale coz - prochu sie nie wymysli

Olek
nie nie jest trudno - znam ludzi ktorzy sobie sami robia czesc komponentow z pattern resinu - tez tak mozna ale dokladnosc tego jest srednia. chodzi o to zeby ktos to za mnie zrobil - nie zamierzam marnowac czasu na dlubanie w resinie skoro moza kupic gotowe elementy. nie zalezy mi na kupowaniu analogow

closer
pewnie ze faktura idzie do wielmoznego pana ale to nie zmienia faktu ze opiewa ona na jakos kwote - jesli ta kwota moze byc nizsza to ona POWINNA byc nizsza - przeciez jesli ona jest za wysoka to jest tylko i wylacznie moja wina. czesto przeciez jest tak ze konktertna prace mozna zaprojektowac na rozne sposoby i na roznych materialach. i tu jest pies pogrzebany - stal jest wciaz najtansza. moim skromnym zdaniem swiadomie koncerny nie produkuja pewnych rozwiazan - podejrzewam ze sa one z takiego lub innego powodu zle - nie wnikam. jednak jesli pracownie obok ignoruja takie fakty to mam to w nosie. lekarz ponosi za to odpowiedzialnosc. ja w koncu mam zlecenie ktore jest dowodem zamowienia ze specyfikacja. na telefon nie zalatwiam takich spraw - ma byc na pismie
Olek

PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mateusz napisał:

Olek
nie nie jest trudno - znam ludzi ktorzy sobie sami robia czesc komponentow z pattern resinu - tez tak mozna ale dokladnosc tego jest srednia. chodzi o to zeby ktos to za mnie zrobil - nie zamierzam marnowac czasu na dlubanie w resinie skoro moza kupic gotowe elementy. nie zalezy mi na kupowaniu analogow

Miałem na myśli zamienniki, że nie koniecznie muszą być gorsze a nie własnoręczną robotę.
Powrót do góry
mmichal

PostWysłany: Sob Mar 19, 2011 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mateusz popatrz na produkty oferowane przez Biomain(chyba ich znasz) Medentika,Ostech (ich chyba rowniez znasz) i Protera.
Stosujemy te zamienniki od lat z powodzeniem.Klient nasz pan...doc chce taniej-proncie bardzo szukamy najtanszych rozwiazan,przywiazany jest do marki-proncie bardzo zamawiamy oryginaly.Zysk mamy podobny niezaleznie od rodzaju komponentow.
Pozdrawiam
Powrót do góry
mateusz

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tego protera nie znam - mozesz cos blizej?nawet na necie cicho - poza
jakas libanska firma Smile
chodzi mi glownie o astre do singli ktora mozna lac na stali. do mostow jest masa zamiennikow a do singli niet
mmichal

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc.
Protera to firma sprzedajaca implanty i zamienniki afrykanskiej firmy Very Happy ale sa OK.
Do Astry niestety nie maja nic
http://www.protera.se/
Pozostaja Ci chyba jedynie oryginalne CastDesign i to ze zlota (jesli chodzi o prace z poziomu implantu).Innych nie znam chyba,ze z poziomu dystansu pasujace do uniabutment ,ale to nie do singli...astry malo robimy,wiec chyba za bardzo Ci nie pomoge.
Powrót do góry
mateusz

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 12:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie - byl sobie taki ludek ze szwecji co sprzedawal takie cast2 ale w calosci - bez tego zlotego elementu - zostawil probki i calkiem ladnie to sie lalo. i nie mam do iego namiarow. mial sporo tego astra, nobel... i single tez. jutro postaram sie odszukac jak sie nazywal
na uni nie nakrecisz singla - bedzie sie krecil - ta wypustka slabiutka...
poza tym koszta wzrastaja niemilosiernie a i uniabutment miejsce w zgryzie zabiera
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Implatoprotetyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: