Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Szczęka bokserska

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Płytki, ochraniacze, szyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kielon

PostWysłany: Sro Sty 19, 2011 5:01 pm    Temat postu: Szczęka bokserska Odpowiedz z cytatem

chciałbym się dowiedzieć z czego ja się robi i jak czy są jakieś specjalne urządzenia potrzebne do wykonania jej
dzikuje wszystkim za pomoc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adler

PostWysłany: Sro Sty 19, 2011 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Profesjonalne ochraniacze,wykonuje się indywidualnie ,dla danego zawodnika,na podstawie zgryzu konstrukcyjnego.obojetnie czy chodzi,o Boks,Thai-box,MMA,itd.
Ale można też dopasować,z gotowych ochraniaczy,który podczas treningu ,z czasem dopasowuje się sam.technologie wykonania są różne.
Od szyny na którą ,wprasowany jest specjalny silikon,o różnych stopniach twardości.
Myślę że niejeden technik byłby w stanie dobrze ,ochraniacz zrobić.
Na stronie Budo-net.pl
możesz znaleźć namiary na firmy ,które sprzedają ochraniacze profesjonalne,lub je wykonują.
Pozdrawiam.
Die Königin ist die Funktion und Alle anderen Dinge haben sich ihr unterzuorden .....es hat mich uberzeugt ... dass die Biomechanische Okklusionskonzept nach M.Polz und Okklusionskonzept nach prof.Slavicek das ist der richtige Weg..
Powrót do góry
kielon

PostWysłany: Sro Sty 19, 2011 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

droge kliniczna znam ze na modelu to trzeba zrobic tez to wiem ale nie wiem jak to wyglada z jakiego materialu jakiej grubosci ma byc
rozumie ze doswiadczoni technicy znaja droge wykonania i prosze o wyrozumialosc jako jestem poczatkujaca osoba w tej dziedzinie
Powrót do góry
mateusz

PostWysłany: Sro Sty 19, 2011 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozliwie gruba i mozliwie miekka
sa specjalnie dedykowane materialy do tego (w zasadzie od kazdego dostawcy) - czasem warto odcisnac tez przeciwzgryz - szczegolnie kiedy uklad pacjenta wraz z gruboscia materialu powoduje kontakt na ostatnich trzonowcach - przydaje sie wtedy taka maszynka z zaimplantowanym zwierakiem - jesli nie mozna kominowac z nagrzewnica
ze wzgledu na "pancerna" funkcje warto tez zaokraglic kanty i pociagnac szyne nieco dluzej do szyjek
a tak na marginesie - dobrze jest pogooglowac od czasu do czasu
AmiYumi

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mateusz napisał:
mozliwie gruba i mozliwie miekka

...to trochę nie tak...poszukaj na forum, już była na ten temat dyskusja, chyba że po przebudowie forum post zniknął.

brzydal MÓWIŁ NA MNIE WARSZAFKA Very Happy - nie szukajcie u mnie pomocy Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
mateusz

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>>>AmiYumi
nie opisuje dokladnie jak i co ale "mniej wiecej" wiadomo ze sa specjalnie dedykowane materialy tylko do szyn ale jak ma robic z byle czego to lepiej niech zrobi to jakies 4-5mm miekkiej niz z twardej 2mm - bo takie wypadki tez ogladalem. te najbardziej skomplikowane sa wielowarstwowe (miekko w srodku i twardziej na zewnatrz) i z odcisnietym przeciwzgryzem a jak klient ma zyczenie i kaske to mozna zrobic szyne na gore i dol jednoczesnie i potem je polaczyc i zalaminowac od przodu - kupa roboty i malo kto takie cudenka zamawia bo nie do wszystlich dyscyplin sportu pasuja bo np.jak zawodnik musi sie szybko dotlenic to sie nie nadadza - moze sie udusic. ale tez mozna i tez takowe sa
najlepiej niech pojdzie zainteresowany na kurs i tam sie dowie wszystkiego - wlacznie z tym jak to ladnie wykonczyc bo to jest juz sztuka jak ta gumke na krawedziach wygladzic szczegolnie w szynach wielowarstwowych
breakeup

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedys miałem zlecenie i wygladało to tak aby połączyc płytke twardą 1 mm z miekka 3 mm ,płytki były do termo formingu i zostały naprasowane na gorąco za pomocą formierza , płytka twarda miała zasieg do szyjek zębów a miękka 2 mm wyżej i na koniec trzeba było dopasowac do zgryzu szczęke z żuchwą
Powrót do góry
breakeup

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ps. co do wygładzania koncówek czyli zasiegu to idealnie wychodzi (przynajmniej umnie) przy użyciu starego stepionego podrdzewiałego wiertła o okrągłej główce ( taka wielka różyczka) przy wysokich obrotach.Nie ciągnie sie ,nie zostawia farfoccli i jest idealnie gladkie
Powrót do góry
emesz

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sobie kupiłem szczękę za 10 zł w sklepie sportowym włożyłem ją na kilka sekund do wrzątku zagryzłem,ostygła i na żadnych modelach bym takiej dopasowanej i z takim stosunkiem szczęki i żuchwy nie zrobił.Nie ma kolorków,jest czarna i o to chodzi.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Płytki, ochraniacze, szyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: