Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Kompozyty wydzielające fluor + Materiałoznastwo

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
efkwadrat

PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 9:03 pm    Temat postu: Kompozyty wydzielające fluor + Materiałoznastwo Odpowiedz z cytatem

Witam to znów ja wiec kolejny raz będzie z dziedziny Materiałoznastwa.

Pierwsze moje pytane jest takie czy spotkaliście sie z kompozytami wydzielającymi jony fluoru w technice dentystycznej jesli tak to prosiłbym o nazwę i oczywiscie cokolwiek co wzbogaci moją widzę na ten temat Smile
(znalazłem mateirały na temat kompozytów wydzielajacych jony fluoru do bezpośrenich wypełnien stomatologicznych)

Drugie pytanie jest bardziej rozbudowane Smile a mianowicie jestem w posiadaniu materiałów na temat komopzytów, jednak nie znam źródła pochodzenia tych materiałów a jest mi to niezbędne do umieszczena w pracy którą aktualnie pisze. Wydaje mi się że jest to książka z materiałoznastwa stomatologicznego jednak napewno nie Combe E. ani Watahy bo te posiadam.

Podam Przybliżony spis treści może ktoś skojarzy z jakaś książka którą kiedyś przeglądał.

I Materiały Kompozytowe
1.Budowa MK
2. Wizaznie MK
2.1 Kompozyty dwuskładnikowe
2.2 Kompozyty jednoskładnikowe

3.Własności MK

3.1 Skurcz Polimeryzacyjny
3.2 Sorbcja wody
3.3 Rozszerzlność termiczna
3.4 Przepuszczalnosc dla promieni rentg.
3.5 Elastyczność
3.6 Porowatosć
,,,,,,,,,,,
4 Biologczne właściwosci materiałów komp.

4.1 Szczelina brzeżna i mikroprzeciek
4.2 Odziaływanie biologiczne kompozytów
4.3 Toksyczność
4.4 Reakcje alergiczne

5 Wady MK

5.1 powierzchnia wypełnień
5.2 Styczność brzeżna
5.3 Brak cech adhezji do zebiny

6 Próba podizału MK

Wiem że strzelam troche w Ciemno i poniekąd licze na cud ale mam nadzieje że może ktoś sie zetknął z ksiażka ( o ile to byla ksiazka a nei praca Smile ) która zawierała takie informacje.

Dla tych którym ten tekst nic nie mówi prosze o wypisanie ksiażek z materiałoznastwa Protetycznego i Stomatologicznego jakie znaja
(bede szukał dalej)

Mam nadzieje ze jest to jasne jesli nie będe starał sie naprostować temat .... z góry dzieki za pomoc Smile
obserwator

PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co studiujesz?Stomatologię?Tu większa połowa techników nie wie o czym piszesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkwadrat

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie stomatologie a technike dentystyczna, patrząc przez pryzmat mojego poprzedniego tematu mysle ze ludziie na tym forum jednak wiedza o czym pisze Wink
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szanowny efkwadrat, proponuję nie testować naszej cierpliwości.
sam osobiście potraktowałem cie poważnie przy poprzednim pytaniu.
chyba nadaremnie.
popytaj swoich profesorów i promotorów twojego "wykształcenia" a nie zaśmiecaj tutaj pseudo- naukowymi pytaniami.

administrator.

ps. wszystkie dobre kompozyty do wypełnień obecnie uwalniają fluor jak z takiego zrobisz koronę to też zacznie uwalniać w protetyce. Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
efkwadrat

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK z góry przepraszam, myślałem że forum jest od tego aby na nim poruszać różne tematy.... nie tylko te dotyczące praktyki... i nie tylko te na które można odpowiedzieć w jednym zadnaniu, ale widocznie sie myliłem ...

Przepraszam że nadużyłem cierpliwość szanownego gremium a w szczegolności Administratora .... aha i nie wydaje mi się by pytania na które nie zna sie odpowiedzi od razu wkładać do szufladki z napisem "pseudo naukowe"...

Aha i pytam na forum bo zdaje sobie sprawe że ludzie pracujący lata w zawodzie, (tj. tacy jak na tym forum) często mają wieksze i szersze pojęcie w temacie, niuansach i niektórych aspektach odnośnie materiałow czy pracy z nimi niż Ci wszyscy panowie z najróżniejszymi tytułami przed nazwiskiem (to był komplement)
Olek

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może jakieś kompozyty uwalniają fluor ale najprawdopodobniej w takiej ilości że ma to jedynie znaczenie marketingowe, dla pacjentów jest to bez znaczenia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miczman
Site Admin

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny efkwadrat, nic złego się nie stało, a przyczyna dla których cierpliwość ( w tym i moja szanowna) ulega nadwyrężeniu była min w niedawnym wątku o niedziałających acetalach.
mam nadzieję ,że rozumiesz mnie bo czytałeś i masz swoje wnioski...

Jeżeli poczułeś się urażony za pseudo-naukowe to ja przepraszam, wrzucam cie do jednego worka z sytuacjami o których pisałem ja i inni forumowicze na temat wkładania studentom bezwartościowych pseudo-naukowych zagadnień do głowy, jak w wątku o cukrzycy.

Dlatego jeżeli osobiście cie uraziłem to wybacz, bo nie miałem zamiaru. ale wyraźnie powtórzę, ze zagadnienia twojej pracy w stosunku do roli zawodu technika to, moim zdaniem bełkot i strata twojego czasu.

nasz ukochany admin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
efkwadrat

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
w pełni sie z Tobą zgadzam szanowny miczmanie że zagadnienia mojej pracy w stosunku do roli zawodu technika mają sie nijak (z tym wciskaniem studentom tematów tez sie zgodze, tylko rozumiesz że nie mamy poniekąd na to dużego wpływu bo organicza nas mnóstwo czynników)

Temat pracy jest stricte z dziedziny materiałoznastwa i zdaje sobie z tego sprawe , jednak dotyczy materiałów uzywanych w technice dentystycznej dlatego też postanowiłem poruszyć tutaj dreczące mnie kwestie tymbardziej że jest to dział "pozostałe technologie i Mateirały" i uznałem że to o czym pisze czy o co pytam meści sie w kanonie.

Pozdrawiam i nie mam zamiaru żywić urazy Smile

ps. Będe szukał i szperał dalej Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: