Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
reklamacje protez

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MYCHA

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 10:00 am    Temat postu: reklamacje protez Odpowiedz z cytatem

Witam,mam pytańsko,chodzi o powracające protezy w odstępie jakiś dwóch -trzech miesięcy.Lekarka ma pretensje do mnie,że coś zle robię,no o.k. ale coooo???Wszystkie protezy,etapy robię tak samo,a tylko ona ma problem z moimi protezami.Czy to,że mój Villacryl nie jest w fazie ciasta,tylko lekko lejący lub lekkie studzenie w coraz to zimnej wodzie może być odpowiedzią na moje pytanie???Proszę, wymyślcie coś.Zasugerowałam jej,żeby przy każdym oddawaniu protez, kalkowała je w ustach.Ale ... no właśnie,nie wiem Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrasz

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To o czym piszesz, świadczy, że masz bardzo małe doświadczenie. Zacznij u źródła, skontaktuj się z firmą Zhermapol.
Cytat:
Zasugerowałam jej,żeby przy każdym oddawaniu protez, kalkowała je w ustach.

Jeśli tego do tej pory nie wiedziała, to zasugeruj następnym razem, żeby przed oddaniem protez splunęła 3 razy przez lewe ramię. Może także uwierzy?
Powrót do góry
MYCHA

PostWysłany: Nie Paź 10, 2010 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha,dziękuję za optymistyczną odpowiedz,może doświadczenie mam ubogie,bo ledwo 15 lat,pewnie w porównaniu z Twoim to pryszczyk-szacuneczek Rolling Eyes Very Happy ,ale nadal nie rozumiem dlaczego inni lekarze jakoś nie narzekają,a może to mój wdzięk i powab tak działa,że przyjmują wszystko Wink
Powrót do góry
mirabelka

PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piszesz ze lekarka ma uwagi do twoich protez....ale nie napisalas co konkretnie jest nie tak z tymi protezami? ze uawzasz ze kalkowanie rozwiaze problem?napisz cos wiecej co sie dzieje.
Powrót do góry
MYCHA

PostWysłany: Czw Paź 14, 2010 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o to,że przeważnie pękają na pół Shocked
Powrót do góry
joanajaski

PostWysłany: Czw Paź 14, 2010 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie, wg. mnie to może być wina zbyt rzadkiego akrylu.
Powrót do góry
MYCHA

PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ufff,wreszcie ktoś podpowiedział coś konkretnego,dziękuję serdecznie,na pewno zwrócę na to uwagę,bo może pomoże..... Very Happy
Powrót do góry
zorro

PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....robisz diastemę między siekaczmi? a może separujesz separatorem?...jeżeli pękają na pół tzn ze w tym miejscu są najsłabsze.Jesli tak, to powód może byc prozaiczny i właśnie taki....
ceram

PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zorro napisał:
....robisz diastemę między siekaczmi? a może separujesz separatorem?...jeżeli pękają na pół tzn ze w tym miejscu są najsłabsze.Jesli tak, to powód może byc prozaiczny i właśnie taki....

Shocked Shocked Shocked
Zorro sugerujesz, że diastemma lub rozseparowane jedynki mają jakikolwiek wpływ na pękanie protez???
Sorry chłopie, to jak Ty modelujesz protezy?
Do tej pory myślałem że nośnikiem protezy i częścią która odpowiada za jej wytrzymałość jest płyta, a nie połączenie między zębami...

Odn. problemu , bardziej stawiałbym na błąd jednej ze stron niż sposób ustawienia zębów ( o ile w ogóle można go rozpatrywać)

...no chyba że robisz sobie JAJA Twisted Evil ...to cóż, masz super poczucie humoru...hihihihi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MYCHA

PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ceram,nie robię sobie jaj Confused Pisząc,że gdzieś ktoś robi błąd,zbyt wiele mi nie pomogłeś,bo to już wiem,ale,proszę,podpowiedz mi gdzie i jaki ON może być??? Embarassed Jak wpadnie Ci coś do główki,to napisz,tylko jaj sobie nie rób Wink Laughing
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MYCHA napisał:
Nie ceram,nie robię sobie jaj Confused

O widzę że Zorro, to jak Smeagol...raz Zorro raz Mycha...

Co do odpowiedzi, żeby powiedzieć coś konstruktywnego , trzeba cokolwiek o Twoim problemie wiedzieć Laughing . Ja jedynie wiem że GO masz...i chyba to wszystko.
Rusz główką i napisz coś o wyciskach, Twoich spostrzeżeniach, o tym co prezentuje sobą lekarz (ile ma praktyki) .
Ty masz 15 lat, już wiemy Smile ... hmmm ... i po tylu latach nie możesz wyczaić czemu tak jest?

Może to wcale Twoja wina nie jest? tylko np. pacjenta który schudł i proteza zrobiła się lużna, lekarza który usunął zęby i za wcześnie podjął się pracy z pacjentem itd...itp... przyczyn jest mnóstwo ...rusz główką Twisted Evil

O Twojej pracy trudno się wypowiadać, należałoby przez kilka protez patrzeć Ci na ręce (niestety niemożliwe) ale z taką praktyka pewnie wiesz co żle robisz.

pozdrawiam Wink Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zorro

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........pierdolę-nie będe polemizował.Widocznie musze czekać następne 25 w zawodzie lat aż się czegoś nauczę,a te protezy na których zrobiłem dobrą kasę naprawiając je ,jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności często strzelały tam gdzie diastema....ale co tam.
adamas

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: