Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Nylony WIELKI PROBLEM

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
inqognito

PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 9:47 pm    Temat postu: Nylony WIELKI PROBLEM Odpowiedz z cytatem

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum to chciałbym się oficjalnie przywitać i pozdrowić wszystkich techników forumowników Smile

Nawiązując do tematu posiadamy wtryskarkę BigShot i używamy Duracetalu oraz Duraflexu.
Z acetalami nie ma żadnych problemów, wszystko wychodzi elegancko, jednak nylonki to prawdziwa tragedia, notoryczne bąble powietrza pozamykane w protezach, cholernie ciężkie w opracowaniu o polerowaniu nie wypominając Evil or Very Mad
Tutaj wielka prośba, czy ktoś z was ma doświadczenie w pracy z tym materiałem a jeśli nie to jaki nylon polecacie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lola1980

PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 11:16 pm    Temat postu: Nylon Odpowiedz z cytatem

Witaj!!!

Co do nylonu to nie jest on łatwy do obróbki niestety, ale jeśli chodzi o pęcherze to nie mam pojęcia dlaczego wychodzą.
ja osobiście używam Dentiflex firmy Roko i nigdy nie miałam takiego problemu... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
inqognito

PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 12:55 am    Temat postu: Nylony Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się, czy nie jest to wina złego przechowywania kapsuł, suszycie może jakoś kapsuły przed "strzałem"?
Powrót do góry
fasola

PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 8:51 am    Temat postu: Re: Nylony Odpowiedz z cytatem

inqognito napisał:
suszycie może jakoś kapsuły przed "strzałem"?

Question Question Question
A gdzie Ty je trzymasz, że chcesz suszyć?? Rolling Eyes
U nas leżą sobie grzecznie w szufladzie...
Powrót do góry
lola1980

PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc zacznijmy od początku...

inqognito jeśli dobrze się orientuję toTy pracyjesz na maszynie, do której można stosować tylko odpowiedni rodzaj nylonu tzn. wielkość tub musi tam pasować. Jeśli chcesz użyć innego materiału musisz go zaaplikować w odpowedniej ilości do odpowiedniej tuby... a więc wsypujesz granulat do tuby, zamykasz i już...
Nie wiem czy dobrze to rozumiem, bo nie pracuje na takim sprzęcie i jeśli używam nylony to jest on konfekcjonowany...

Być może powodem Twoich problemów jest wilgoć... trudno jest mi to określić. może podasz bliższe dane to jakoś spróbujemy pomóc...
Powrót do góry
inqognito

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też leżą w szufladzie:D To pytanie o suszenie, było jak walenie głową w ścianę, szukam już dziury w całym.Chyba czas najwyższy spróbować innego nylonu, dzisiaj spróbuje valplastem trysnąć i się zobaczy...
Powrót do góry
fasola

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, jeśli materiał, którego używasz, nie za bardzo Ci leży, spróbuj innego Smile
Może akurat spasuje i zakończą się "nylonowe" stresy Wink
Powodzenia
Powrót do góry
inqognito

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Nylonowy problem" zniknął wraz z zmianą materiału Laughing Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: