Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
kompozyt Gradia
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sowski

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ako,ja zrozumiałem, ze powierzchnie, na ktorej lezy inley nie utwardzasz,dlaczego Question Czyli jak kupie na poczatek dentyne A3, TO, sieczny2 i 3 rodzaje farbek, to dam rade wykombinowac kolory najbardziej chodliwe tzn. A2, A3,5, D3 Shocked A farbkami co smaruje, dentyme Question A czym izolujesz model gipsowy, bo przeciez np.Izolit daje gruba warstwe Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ako

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tyłu lampy napisane jest tak :power 120 W, lamp 27x3 - w labolight sa 3 lampy, po bokach i z tyłu. także wydaje mi się, że jeśli parametry będa się zgadzać, to każda się nada Wink pzdr
Powrót do góry
Ako

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powierzchni pod inlayem bezpośrednio nie utwardzam, bo utwardzacze pozostawiaja jednak jakas tam blone, co zmniejsza szczelnosc... blokuje ja tylko woskiem i izoluje takim czymś jak 'die release' dentspley ceramco, to sie ulatnia i nie pozostawia warstewki. chociaż co do utwardzacza, to wczoraj przyjechał taki specjalny utwardzacz do gipsu z GC, taki gęsty żel, w którym moczy sie model przez 20 min, a potem myje i teoretycznie powinno być wszystko szczelne. na razie były tylko próby szczelnosci np kikutków do modelu, bo żadnej pracy typu korony ze stopniem, albo inlay jeszcze nie zdązylismy zrobić. ale na pewno wyprobuje. te masy które napisałam zupełnie wystarczaja na poczatek. musisz tylko co chwilke porownywac z kolornikiem i powinno byc ok. farbki smarujesz na miekką masę, poczawszy od pierwszych warstw dentyny. jesli jest za mało, dobarwiasz nastepne. tylko lepiej z tym ostrożnie, poki nie wyczujesz, bo ciężko jest po farbkach rozjaśnić, lepiej dobarwić kolejne masy. możesz też np mieszać farbkę bezpośrednio z masą i działać już taką zabarwioną.
Powrót do góry
swap

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam,że odkopuję stary temat ale zastanawiam się gdzie jest różnica(oprócz ceny) w gradii dla laboratoriów a gabinetów stomatologicznych.Czy takim zestawem
http://www.sklep.mikran.pl/id3463/GC-Gradia-Direct-zestaw-wprowadzajacy
wykonam inley'a (onley'a) z kompozytu ewentualnie most wzmocniony włóknem?Z góry dziękuję za pomoc... Embarassed
Powrót do góry
ann

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym odświerzyć temat jestem zainteresowana kupnem kompozytu ( m.in. interesują mnie prace z włóknami szklanymi)co jakiś czas wchodzą nowe czy moglibyscie coś mi polecić w co warto zainwestować gdzie kupic sprzęt ?Może jakies kursy pokazy.Z góry dziekuje i pozdrawiam:)
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdż kompozyt Hereusa Signum i Signum Ceramics .Sam się do niego przymierzam.
Więcej informacji udzieli Przemek Rajczak.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: