Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
perfekcyjny nylonik?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
basior26

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 5:25 pm    Temat postu: perfekcyjny nylonik? Odpowiedz z cytatem

witam:)

chciałabym dowiedziec sie od innych techników na jakich nylonach pracują i jaki są zalety i wady owych. nie ukrywam ze zależy mi na znalezieniu perfekcyjnego materiału , jesli wogóle jest to możliwe
z gory dziekuje za wypowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efffcia83

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
w mojej pracowni używamy nylonu z holtradu flexi-j. Nasz nylon jest dość twardy. Twardością przypomina troche acetal ale dzięki temu dobrze sie go opracowuje i poleruje(nawet się błyszczy) "nierozchaszcza" się podczas opracowywania Wink
Mieliśmy okazje poprawiać po kimś niedopolerowany miękki nylon i faktycznie nie było wesoło, strasznie trudno było to pieroństwo wypolerować i pewnie nie było by takiego problemu gdyby tenże nylon był po prostu dobrze wymodelowany (bez konieczności obróbki- tylko polerowanie) Smile
Mam nadzieję że choć trochę pomogłam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ozyrys

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 12:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam jakieś pół roku temu zaczęliśmy używać nowego (dosyć drogiego)
materiału o nazwie FJP bądź FJX na chwilę obecną nie pamiętam , konkret napiszę jutro. materiał ma wiele więcej zalet niż zwykły nylon:
podobna przezierność i barwa
łatwiej się wtryskuje tzn ma lepszą ,,leistość" nie ma problemu że gdzieś nie doszło
można wykonywać protezy nieosiadające
przeżuty mają grubość poniżej 1mm
obrabia się dużo lepiej niż zwykły nylon
kanały i wszelkie oczyszczone resztki można ponownie wykorzystać

pytanie jeszcze jaką wtryskarką dysponujesz bo materiał występuje w formie granulatu (być może są też naboje)

uważam że mimo swej ceny jest godny polecenia Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efffcia83

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem zainteresowana "tym czymś" Smile czekam na konkrety, chętnie sie bliżej temu przyjże. Mój nylon też występuje w granulkach więc nie powinno być przeciwwskazań a fakt że można ponownie wykorzystać resztki zaintrygował mnie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: