Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
ceramika Wieland

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika bezmetalowa, wtryskiwana, Zr02, AlX, inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
techdent

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 3:22 pm    Temat postu: ceramika Wieland Odpowiedz z cytatem

Pomocy moje doki chcą tej ceramiki, podobno to były Nobel!!!
-jakie macie doświadczenia z tą ceramiką na metalu i cyrkonie?
-są gdzieś jakieś kursy napalania tej ceramiki?

pozdrawiam

Piotrek Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AmiYumi

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajny nick... Cool

brzydal MÓWIŁ NA MNIE WARSZAFKA Very Happy - nie szukajcie u mnie pomocy Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Adler

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Question Niektóre firmy wykonują produkt ,dla innych firm,a te sprzedają go pod swoją nazwą.
Wielanda nie trzeba reklamować, podobnie jak Wegolda.
Pomijam Cad/Cam system bo to wiadomo,ale ma system ceramik. Reflex-metal klasyczny,stopy złota i srebro palladu.
Hitex-ceramika niskotopliwa,na galwano i stopy złota.
Alx- na press,i Zirox na cyrkon
Ceramiki Wielanda mają wiele zalet,ale i cenę niezłą.
Pozatym mają materiały,takie jak woski,pędzle do ceramiki.itd
I świetny system implantów ,Wital.
Przedstawicielem jest pan Wagner.który doskonale orientuje się w temacie.
Wieland Polska.Łomianki k/Warszawy. Tel 22.751.65.66.
601304104. info@wieland-dental.pl
Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zorro

PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.techdent.......a jak twoi zacni doktorzy rozpoznaja firmę napalanej ceramy.....
Człowieku- dodaj trochę więcej brzegu siecznego,a lbo masy typu opal,albo transparent(jak ci sie spodoba) izmień....manierę nakładania z dotychczasowej na nową....idę w zakład o dobą flaszkę wina że bez kosztów osiągniesz zachwyt-wypróbowane!!!
P.S gdybym chciał pracować na wszystkich ceramach co się dokom podobają ,to miałbym tych słoików jak zniczy na cmentarzu w święto zmarłych...a tak to przytakuję ze pracuję na tym co chcą Very Happy Cool Twisted Evil
NO! jest jeszcze inne wyjście....niech ci fundują sety........ Exclamation Idea
pawson

PostWysłany: Pon Gru 28, 2009 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zorro wie co pisze Mr. Green zmień manierę i będzie po krzyku Wink i jeszcze cenę podnieś, żeby nie było, że ściemniasz Wink Wink Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Adler

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile W ubiegłym roku,zadzwoniła do mnie pani .doktor z zapytaniem czy robię ceramikę Ducera-Gold.?
Odpowiedziałem że nie ,ale zapytałem dlaczego akurat .ta ceramika. ? I pani dr mnie zaskoczyła....Mówiąc że była na stażu na Klinice w Würzburgu.
I niechce swoim pacjentom,niszczyć antagonistów ,twardymi tanimi ceramikami,które wyglądają,w ustach jak mydła jelonek.
Chodziło jej konkretnie ,o tą ceramikę. A że była z Zabrza to powiedziałem jej że w Gliwicach jest pracownia.która robi tą ceramike.
Zresztą powiedziała że ,wiekszość prac robi na złocie.
Od trzech lat pracuje z lekarzem, który zadzwonił do mnie ,dlatego że robię Creation Willi Gellera, poznał tą ceramike jeżdżąc na wykłady do prof.Slavicka do Wiednia.A jeszcze inny będąc na kursie Straummana w Schweizari.
I co najlepsze to nie jeczą płacąc, 200zł za pkt
I nie jest to reguła, że musi być Creation. Bo na Śląsku jest conajmniej 8 pracowni które mają te ceny robiąc,Ips.d-sign, klasyczną omegę,albo Avante.
Myslę że ... Jakiego klienta stworzysz,takiego będziesz miał.
Tym bardziej na metalu ,u lekarzy schodzą,po 1200zł
Pozdrawiam
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogratulować lekarzy którzy mają pojęcie o materiałach.
Bo ja znam takich,którzy uważają że Lava to najlepszy cyrkon na świecie!!!!!
Lekarzy dla których nie materiał i jakość pracy jest ważna a CENA im niższa tym lepiej.
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takich lekarzy jest mało,ale są.
Przecietny to super masa..Zeta plus,i łyżka z donitowanym uchwytem ,która pamięta czasy protezowni, ma trzy wiertła,i więcej nie szlifnę bo znieczulenie drogie. Normalne.
Ale są tacy którzy .Affinisa precisios stosują,i dla nich to normalne.
A jeszcze inni otwierają małe,pracownie przy swoim gabinecie,kupują sprzęt,technik po szkole dostaje prace za 1200zl.miesiecznie i cały happy.
Wysyłają go na kurs ceramiki.
I robi ,a jak to wygląda na początku..? Pan Doktor sprzeda prace. I takich gabinetów jest coraz więcej.Znajomy robi do trzech takich gabinetów metal pod ceramikę.a w gabinetach licują.
A ja myślę że nie trzeba się tym przejmować,tylko działać.
Bowiem nikt niema już wpływu na nic. Rynek protetyczny ,cenowy jest zepsuty,i nic się nie zmieni.
Pozatym ,zależy jeszcze ,kto jakie ma aspiracje.dot. Ile chcę mieć, koron,mostów,szkieletów,zirkonu,wiecej jeszcze więcej, ...zawsze będzie mało..?
Wystarczy pieciu mądrych lekarzy ,dobra relacja..i ciągłość prac. Jeszcze dużą sztuką jest ..siąść z lekarzem w pracowni,i odpowiedzieć mu na pytanie, jeśli zapyta ,np że tamta pracownia robi vite ? Czy Noritake. Czy może robią lepiej?
I co wtedy powiedzieć ?
By nie stracić,? By nie zadzwonił tam ? A może są lepsi ?
To jest dopiero człowieczeństwo...? A tak łatwo osądzić kolegów po fachu że nic nie umieją.
Dlatego obecna sytułacja wygląda jak w teatrze Kantora Krykiet,.,Wielopole Wielopole.
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy post o zapytaniach twoich lekarzy o ceramiki hydrotermalne , takie jak Duceragold czy Antagon. Zupełnie się zgadzam ,że poziom zainteresowania kontrahentów zależy od ich świadomości i "obycia" w świecie protetycznym w postaci kursów czy praktyk. Dlatego takie produkty jak i oferty laborów oferujących cokolwiek więcej niż przeciętny standard technologiczny trafiają w próżnię. Z drugiej strony nie ukrywajmy ,ze trzeba minimum wiedzy i wysiłku by sensownie uargumentować czy zachęcić lekarza
do zaproponowania pacjentowi innej często droższej ale lepszej alternatywy i tutaj trafiamy na mierne przygotowanie materiałowe i umiejętności marketingowe wielu techników. Czesto obserwuje to na przykładach laborów gdzie kilku techników w jednym czasie startuje z ofertą danej technologii ( w moim przypadku akurat cyrkonu) i po pewnym czasie widać jak niektórzy doskonale radzą sobie budząc zainteresowanie swoich lekarzy podczas gdy inni utyskują na brak zleceń przy zerowym wkładzie informacyjnym ze swojej strony.

pozdro.
miczman

ps. kiedyś oferowałem w ofercie swojego laboru ceramiki hydrotermalne i LFC z uwag na ich właściwości o których wspominała Twoja doktor. w ciągu chyba pięciu lat wykonałem cztery korony i dwa inleye. I to dlatego tylko, że były dla ...lekarza stomatologa.Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
Adler

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cztery czy pięć koron przez, pięć lat to smutne i żenujące. Exclamation
Ale to świadczy o tym że ,mają gdzieś ...lekarze ,właściwości tego typu ceramik.
Ducera -Gold to moim zdaniem najlepsza ceramika Degussy.
(Tylko opaker Redox,trochę problematyczny).
I dotej pory niewiem ,co dała kampania Kiss keramik.?
A niewiedza Lekarzy ,wynika z tego..że do niedawna na studiach były jeszcze korony okienkowe.
Dopiero teraz Poznań ,coś robi (Osteoplant) i Kraków oczywiście.
Ostatnio byłem miło zaskoczony,kupując książke prof.Majewskiego Gnatofizjologia Stomatologiczna.
(Normy okluzji i funkcje układu stomatognatycznego)
I do tej książki dołączył bym ,właśnie rozdział,ceramiki hydrotermalne. Wink
Pozdrawiam.
Powrót do góry
zorro

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..............pouczający wątek. Idea
obserwator

PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adler
Kiedyś byłem tym zainteresowany Golden Gate System Ducera Gold ceramika hydrotermalna.No coż skończyło się tylko na zainteresowaniu gdyż dla lekarzy było za DROGO!!!!Bo mają w dupie pacjenta i co potem się z tym dzieje.Nieliczni mają o tym pojęcie a większość z nich jest mądra i wszystko wiedząca kiedy się ICH spotyka na targach czy sympozjach.Gdyby w codziennej praktyce stosowali wiedzę jaką rzekomo mają to może by potrafili to sprzedać.Ale wymądrzać się potrafią np na dentonecie.
Powrót do góry
Adler

PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obserwatorze jak, już Miczman
nie sprzedał Golda ,to wiadomo jacy są lekarze. Ale ceramika bardzo dobra,mam dwa mosty w ustach degunorm,i ducera gold. I mam obraz po 9 latach .
Co do wiedzy dok ,to oni miedzy sobą pokazują jacy są mądrzy,wspaniali,jakich mają pacjentów itd.
Na Dentonet nie wchodze,dlatego że tam trzeba dane podać, a znająć moją słabość ,,,,mógłbym coś napisać o ich mądrości. Ale z chęcią bym poczytał. Ale forum dentysta anglia jest.... kris, pan Parson,Ania, i korony 20f. Laughing Mr. Green pozdrawiam.
Ps. Kusiła mnie ta cena.
Powrót do góry
zorro

PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adler-a nie można na dentonecie jako Jaś Kowalski sie zarejestrować??? przecież dziśiaj wrazie czego po IP kompa cię namierzają a poza tym który z nich ma czyste sumienie zeby ścigać techniczynę który coś nabazgrał...
Nie mam czasu ale jak się tam zaloguję to korci mnie żeby mały armagedon tam zorganizować Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Very Happy
Adler

PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Zorro nawet gdybym się tam zalogował,to podam swoje dane,ale na razie to wystarczy mi te forum,i coś tam pisze na niemieckim.
Doskonale wiem że,jest tak jak Obserwator podał,mistrzowie na seminariach i co to nie robią. A w rzeczywistości to wiadomo.
Na Śląsku powstało Stowarzyszenie Implantologiczne.
Niby pod patronatem DGI czyli Deutsche Gesselschaft für Implantogie.Ale to jest ..
tylko dla mistrzów Stomatologi .
Chciałem się tam zarejestrować,ale ,...echo. Rolling Eyes Wink
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Ceramika bezmetalowa, wtryskiwana, Zr02, AlX, inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: