Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Pasta polerska do porcelany

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Izolatory, utwardzacze, lakiery i inne materiały pomocnicze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzinks

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 9:54 pm    Temat postu: Pasta polerska do porcelany Odpowiedz z cytatem

Moze ktos poleci jakas dobra i niedroga:)paste do polerowania porcelany i jakis plyn co by neutralizowal zwiazki organiczne po przymiarce fajansu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stanislaw

PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 4:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Pastę z diamentem to pamiętam z f.Jelenko .Taki duży,żółty walec,dobra ! i bardzo tania w porównaniu do innych.
Miłego Poranka Staszek
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry zestaw diamnetowej pasty polerskiej i filców z firmy ivoclar. Uzywam i polecam.

Znam ten produkt z Jelenko tez dobry. do kupienia w alldentprarmie w lodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
Adler

PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile tania pasta to :
Pumeks bardzo drobny plus ceramika proszek zmieszany z wazeliną. Do ,tego średniej twardzości filc
Natomiast b.dobra pasta,ale droga to, Komet.
Zielona i czerwona.
Pozatym są pasty suche, np: bredent ,renfert,też miał ,które pod wpływem temp. polerowania miękną, ale trzeba uważać na mikro pory w ceramice nawet po gumkach ,bo powchodzi pasta i nawet para....przerobiłem chyba wszystkie pasty.dlatego że w wielu przypadkach nie glazuruje proszek, płyn ,tylko samoglanz i poleruje.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
ceram

PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adler napisał:
Smile tania pasta to :
Pumeks bardzo drobny plus ceramika proszek zmieszany z wazeliną. Do ,tego średniej twardości filc

O!! Very Happy Widzę że nie tylko ja mam tą wypasioną pastę.
Ja zawazelinowałem opaqer wysokotopliwej ceramiki, na gęsto...egzamin zdaje Wink . Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
miczman
Site Admin

PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a właściwie to chętnie odpalę bo mam dwie pasty diamentowe do ceramiki a już właściwie ... nie robię ceramiki.

wymienię na ...dobra butelkę wina. czerwone , wytrawne, reserva.

pasty mam z ivoclaru niecała strzykawka, super drobna pasta do polerowania i błysku z Schottlandera oraz bardzo dobra pasta z jelenko ale moim zdaniem lepiej się nadaje do miękkich metali niż ceramiki (duża)

oferty tylko z cv i real foto...
super gość miczu Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email OdwiedĽ stronę autora Adres AIM
Adler

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 10:18 pm    Temat postu: ceramika kreuje nas samych Odpowiedz z cytatem

Embarassed Miczmanie !! Nie wierzę,?
Nie robię już ceramiki....prawie wcale,.. Question dlaczego?
Pod koniec lat 90-tych byłem ,na kursie prowadzonym przez ciebie, Duceragold itd.
Widziałem twoje prace z ceramiki ...coś wspaniałego .
Bardzo mi wtedy pomogłeś,ale wtedy byłem tego nieświadomy.Dopiero jak znalazłem się, rok później 1400km w tzw :
Zahnpraxislabor.
I przed sobą miałem ,Duceragold,i jeden stop Degunorm. Przypomniałem sobie pewne twoje wskazówki ,które mi pomogły,a musiałem liczyć tylko na siebie.
Dlatego mnie to zaskoczyło ,że już nie pracujesz...w ceramice.
A właśnie ona daje nam tyle satysfakcji..Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
miczman
Site Admin

PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miło słyszeć ,że ktoś pamięta stare kursy i wiedzieć ,że wielu ówczesnych uczestników stało się wyjątkowymi specami w ceramice.

Dlatego teraz robię cyrkonik dla nich, ot i cała tajemnica.

pozdro. m.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Izolatory, utwardzacze, lakiery i inne materiały pomocnicze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: