Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Proteza acetalowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zorro

PostWysłany: Nie Sie 30, 2009 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz ponawiam pytanie -dlaczego tempbox zainteresowałeś się akurat acetalami-???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tempbox

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alternatywnym rozwiązaniem mogła by też być szkieletówka z estetycznymi klamrami ale myślałem raczej o acetylowej, bo na pierwszy rzut oka wydaje się bardziej przyjazna co można łatwo porównać na stronkach które podawałem:
http://www.vita-dent.pl/protezy-acetalowe.html
http://www.candeo.pl/stom_prot#protezy_acetalowe
Można też na nich znaleźć, że nie ma żadnych przeciwwskazań co do takich protez (dodatkowe źródło potwierdzające: http://www.portaldentystyczny.pl/pacjent/warto_wiedziec/protetyka/art9.html ) tyle, że prawdopodobnie muszą one być odpowiednio wykonane, a o tym to mi już w gabinecie nie powiedzą i albo będę wiedział o co pytać, albo dopiero efekt końcowy mi powie w co się wpakowałem (za co zapłaciłem).
Co do mostów, jakoś nie bardzo mi się podoba zapłacić masę pieniędzy, dać sobie zeszlifować zdrowe zęby i zastanawiać się kiedy mi się to rozleci. Już lepiej na implanty odłożyć jakąś kasę (i poczekać aż "snap on denture" będzie w polsce bardziej znane). Poza tym jak pod takim mostem utknie jakieś jedzenie to porażka...
Powrót do góry
zorro

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....no to teraz MOŻEMY RADZIĆ obalać mity,zagrywki marketingowe,i obiegowe tudzież niefachowe opinie.
Koledzy koleżanki-Najpierw Wy ,ja później jak się odrobię..... Confused
Powrót do góry
Joannaf

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzadko jestem na tym forum. Przykro mi, nie mam czasu rozpisywać się, tym bardziej bawić się we wklejanie zdjęć. Nikogo też nie mam zamiaru przekonywać do pracy w acetalu, każdy będzie chwalił to co robi i w czym czuje się dobry. Dla mnie m.in. - doświadczenia pacjentów, którzy nosili szkielety z metalu, a teraz chwalą sobie o niebo lepszy acetal - są motywacją do pracy w acetalu. Pozdrawiam
Powrót do góry
obserwator

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gorąca dyskusja!
Acetal projektuje sie tak samo jak szkielet.Podparcia,ciernie,klamry,klamry ciągłe.Zgadza się acetal jest grubszy od pr.szkieletowej z metalu,więc jeżeli nie ma miejsca na podparcia lekarz powinien przygotować zęba albo go okoronować z frezowanym podparciem.Klamry są grubsze,żeby miały "sztywność" a nie latały jak kartka papieru.Plyta na podniebieniu też jest grubsza (coś jak grubość protezy akrylowej).Jakość wykonania zależy od technika,jego doświadczenia w pracy z acetalem.Klamry można tak zmodyfikować i ukryć że wygląda bardziej estetycznie niż metalowa klamra na zębie.(w zależności od warunków w jamie ustnej pac.)
Acetalu nie naprawimy tzn.nie dotryśniemy ,nie zespawamy.Acetal nie połączy się chemicznie z acetalem.Metal możemy dospawać.
Co jest lepsze?Każda praca ma swojego pacjenta.Metal cieńszy,delikatniejszy,acetal grubszy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: