Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
bioglas

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
proteska

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 9:43 pm    Temat postu: bioglas Odpowiedz z cytatem

czy ktoś już to wyprobował?
DoMeL

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a cóż to takiego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Odysek

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się to kojarzy raczej z preparatem zastępczym kości, stosowanym do regeneracji ubytków kostnych (coś takiego jak błony resorbowalne lub "inne takie" typu Bio-Gide), ale może w technice dentystycznej też to się wykorzystuje. Ale może coś mylę...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
proteska

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm... ja do końca też nie jestem pewna, co to jest Laughing dlatego pytam.
przy sprzątaniu biurka z ulotek i innych papierzyskow znalazłam zaproszenie na kurs z roko ,dotyczył ACR-ow no i tegoż bioglasu.tak się domyślam ,że to jest ten materiał na korony i mosty tymczasowe,ale do końca pewna nie jestem. wiem ,że są na forum posiadacze wtryskarek i miałam nadzieję , że ktoś przerobił temat.
DoMeL

PostWysłany: Nie Paź 12, 2008 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie materiał na mosty tymczasowe(długoczasowe) nazywa się ther.mo bridge, ale można je robić też z acetalu.
Powrót do góry
proteska

PostWysłany: Nie Paź 12, 2008 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może to to zmieniło nazwę tak jak flexident na detiflex.
nic to, dowiem się u źrodła.
powiedz domel, jakiej grubości połączenia dajesz w mostach z acetalu żeby było bezpiecznie, jeśli to nie tajemnica oczywiście Very Happy
DoMeL

PostWysłany: Nie Paź 12, 2008 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jest to tajemnica, generalnie staram się od tyłu połączyć na jak największej długości tego zęba ewentualnie pogrubie troche też od tyłu żeby zrobić separacje z przodu fajną, ale nie przesadzam specjalnie z tą grubością.
Powrót do góry
ROKO

PostWysłany: Wto Paź 14, 2008 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BIOGLASS jest materiałem z grupy akrylopolimerów. Posiada identyczne parametry jak VITAPLEX ( dawniej ACR) różni sie wyłącznie kolorem.
Produkowany jest w czterech odcieniach grup kolornika Vity A,B,C i bleach.

Zastosowanie - korony i mosty czasowe, jest ciekawą propozycją do licowania czasowych uzupełnień w implantologii, z tego zresztą powodu ta technologia powstała w Niemczech.

Zalety - brak skurczu, brak monomeru resztkowego, akceptowalna estetyka i przezierność, wytrzymałość na złamanie ok 2X większa niż akryl.

Ze wzgledu na praktyczny brak zapotrzebowania nie jest oficjalnie oferowany w sprzedaży. Może w przyszłości się to zmieni.

Na naszych kursach zawsze podkreślamy że technologia wtrysku tworzyw termoplastycznych umożliwia wykonywanie dowolnych protez z dowolnego materiału. Jednak ze względu na ogromne różnice fizyko-chemiczne pomiędzy poszczególnymi tworzywami wskazane jest ścisłe stosowanie się do zaleceń technologii i wykonywanie odpowiednich protez z odpowiednich materiałów.

Protezy wykonane z niewłaściwego tworzywa są niefunkcjonalne, niebezpieczne dla zdrowia pacjenta, generują powstawanie negatywnych opinii i mitów o termoplastach i niszczą tym samym rynek pracy techników dentystycznych.

Dlatego przypominam - jedynym przeznaczeniem acetalu są konstrukcje nośne protez szkieletowych lub estetyczne elementy retencyjne w protezach częściowych.

Firma ROKO nie zaleca wykonywania mostów z acetalu ze względu na między innymi skurcz liniowy tego materiału oraz możliwość powstawania jam skurczowych wewnątrz konstrukcji. Dyskusyjna jest również estetyka takich uzupełnień.

Pozdrawiam
Arek Rokosa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: