Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
wykruszanie akrylu w okolicy klamry
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gadatus

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą Zorro,ale siatek doginanych nie znoszę!!!.Sensowna jest,tak jak mówisz,siatka lana.A ile można krzyknąć za taką siatkę laną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Odysek

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam "osobistych doświadczeń finansowych" z siatką laną, ale na mieście mówią, że tak, jak za szkielet. Nie biorę jednak odpowiedzialności za powyższą wypowiedź, bo mogą co innego mówić, a co innego robić Rolling Eyes

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
babeczka

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry, ale nie rozumiem Laughing Zorro,masz na mysli częściówkę z płytą metalową, czy co innego, bo to chyba nie to samo co wzmocnienie, troche się pogubiłam Laughing
Powrót do góry
Odysek

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda Zorrem nie jestem (przede wszystkim nie mam takiej ładnej maski), ale z tego co zrozumiałam, to Jemu nie chodzi o płytę metalową w protezie częściowej, ale o wzmocnienie tradycyjnej płyty akrylowej siatką metalową - ale nie standardową, tylko laną, czyli wykonaną indywidualnie, na potrzeby konkretnego przypadku w procesie technologicznym właściwym dla protez szkieletowych. Tak myślę, ale... errare humanum est... Rolling Eyes

Powrót do góry
zorro

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

--żelastwa które można zatopić w akrylu jest od groma-łuki ,pręty,siatki(np.z katalogów ortodontycznych)Z gotowych elementów na zgrzewarce mozna zrobić cudeńka jednak jeśli chodzi o prefabrykaty to w zasadzie używam tylko łuków,reszte odlewam.Odlewane elementy robie z wosków światłoutwardzalnych(bez powielania) bo czasowo wychodzi sensownie i finansowo tyż. Idea
Jesli chodzi o finanse.....im kto bardziej sugestywnie doktorowi "wytłumaczy" marketingowo ,tym efekt lepszy,ale myslę że kasowanie za siatkę odlewaną jak za szkielet,to by sie mijało z celem... zwłaszcza przy częściówkach Smile
Powrót do góry
Odysek

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zorro napisał:
myslę że kasowanie za siatkę odlewaną jak za szkielet,to by sie mijało z celem... zwłaszcza przy częściówkach Smile

Dokładnie, tym bardziej podziwiam tych, którzy są w stanie ten pomysł przeforsować (bo mnie - jak zwykle - pewnie by się nie udało Rolling Eyes ).

Powrót do góry
babeczka

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz zrozumiałam Embarassed wosk swiatloutwardzalny i brak powielania...
Zorro, jeśli jesteśmy przy temacie wzmacniania protez to czy mógłbyś króciutko opisać, jak umieszczasz łuk dolny podczas puszkowania,aby się nie przesuwał?
Powrót do góry
zorro

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BABECZKO!- wyginam uszy ,albo dolutowuję je z 0,9 aby przeszły do kontry-cudów ni ma.Jeśli łuk jest pomiędzy brakami skrzydlowymi to go przykrywam gipsem w częsci puszki z zębami.
Jako ciekawostke podam że widziałem nierzadko całe "doginane szkielety".Otóz sa klamry z cierniami które można pięęęknie zainstalować,a lany był tylko łuk lub płyta.EEEch łza sie w oku kręci.
Dodam ze ktoś kto wtedy klepał(kuł )korony lub wogóle DOTYKAŁ METALU to był FACHURA tak więc takie konstrukcje wcale nie budziły watpliwości!!!!
Pan STASIO mógłby pewnie o tym opowiadać dłuuugo przy grzańcu.... Very Happy
Powrót do góry
stanislaw

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 3:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Może obecnie nie przy grzańcu tylko mineral waser (cóś troszkę i będzie rok).
Eh doginane ciernie były z druty półpłaskiego (różne szerokości) a zresztą klamry na trzonowce też czasami z półpłaskiego.Mogę przekazać !! specjalne kleszcze (jeszcze kilkanaście szt.) do przeginania półpłaskiego pod kątem prostym (no prawie) w poprzek.
Miłego Poranka Staszek
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Protezy ruchome , akryl, zęby sztuczne, technika wtrysku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: