Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
uzupełnienia tymczasowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olek

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A cha! można bez modelu,nawoskowania i czegokolwiek w ustach zrobić w gabinecie most. Robi się wycisk przed oszlifowaniem, wycina masę wyciskową w miejscu przęsła z nadmiarem, preparacja, materiał do tymczasowych do wycisku(protemp jest w miarę drogi, ale wiele firm produkuje coś takiego i można znaleźć tańsze), zakłada na kikuty, zdejmuje jak gumiaste, czeka na związanie, rzeźbi zęby w przęśle i do zgryzu, cementuje. Wychodzi przaśne (zależy od talentu rzeźbiarskiego Very Happy ) i czasochłonne ale działa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fasola

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o korony tymczasowe w gabinecie, to lekarze mają też takie 'foliowe' formówki. Napycha się tam kompozytu i na oszlifowanego ząbka siup Smile
Widziałam w trakcie tworzenia i po. Spokojnie daje radę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olek

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt zapomniałem Rolling Eyes
są celuloidowe, akrylowe, cynowe, stalowe (ale to dla dzieci na dłużej)
Powrót do góry
cirrus

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ojojoj...ktoś się napiął brzydko
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 2:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olek
Confused Toż piszę.

[quote="Olek napisał:
Jak chcemy jakieś zmiany, to robimy zmiany na modelu lub w ustach i to samo co wscześniej.
Wink
Możliwości i kombinacji zrobienia tymczasowego jest tyle, że napisałem skrótami, stąd wyszło nieczytelnie Mad[/quote]

Sorki było jasne tylko Ja jakaś Zaćma!! Ćma!! Wink Crying or Very sad
kasiam

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 12:37 am    Temat postu: uzupełnienia tymczasowe Odpowiedz z cytatem

Jestem tu pierwszy raz więc nieco nieśmiało... Wax-up na początek, bo szybko i można coś zaproponować z przyszłej wizji. Później albo akryl albo kompozyt na włóknach; zależy na jak długo, co myślicie?
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak lekarz zdejmie taki kompozyt jak to to się łączy zdaje się na stałe ze wszystkim??!! Olek mam nadzieje coś podpowie!
Olek

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dluga napisał:
A jak lekarz zdejmie taki kompozyt jak to to się łączy zdaje się na stałe ze wszystkim??!!

Nie, kompozyty tak łatwo się nie łączą ze wszystkim. Żeby się połączył trzeba dmuchać i chuchać...
Te materiały do tymczasowych (protemp itd.) to kompozyty chemo lub dual.

Czasem tymczasową trudno zdjąć w trakcie bezpośredniego robienia w ju bo:
- się kurczy (co wykorzystuje się do montowania tymczasowo na zębach - shrink wrap)
- są podcienie, dlatego kompozyty tymczasowe mają dwie fazy wiązania. Pierw jest gumiasty i wtedy się zdejmuje, potem twardnieje.
- może się połączyć jak gdzieś jest świeży kompozyt (np. immediate bonding lub nowe wypełnienie)

Te rzeczy można wykorzystać do "zamontowania" na tymczasowo mock-up lub tymczasowych licówek (spot etching itd.)

Żeby praca tymczasowa nie łączyła się, kikuty/zęby mogą być mokre/oślinione lub wazelina.
Powrót do góry
Dluga

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to się mnie coś po.... myliło Wink Wink Ale miałam ostatnio lekką gorączkę widocznie, nie aż tak lekką Embarassed jak mi się wydawało Wink Very Happy

No tak czy siak! Kompozytowa tymczasówka wprost z pracowni to trochę droga tymczasówka Sad
zircon

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2008 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja metoda to wymodelowanie z wosku korony( mostów), zrobienie klucza silikonowego potem wyparzenia wosku, zaizolowania modelu, nałożenie akrylu o danym kolorze, ściśnięcia wszystkiego ładnie kluczem i do gara. Obróbka lakierowanie i wsio
Powrót do góry
AmiYumi

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2008 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moja, jako człowieka nie mającego nic wspólnego z akrylem to- zeskanować, zaprojektować, wysłać ftp-em, przypomnieć że to tworzywo PPMA A3 i...czekać na przesyłkę Very Happy

sry...ale mam dobry humor Razz

brzydal MÓWIŁ NA MNIE WARSZAFKA Very Happy - nie szukajcie u mnie pomocy Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Pozostałe technologie I materiały Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: